Ana içeriğe atla

2023-2024-Bahar Dönemi EHM9000 Bitirme Çalışması Final Raporu Gönderimi Hakkında Duyuru

Sevgili öğrenciler, 

2023-2024-Bahar döneminde EHM9000 Bitirme Çalışması final raporlarınızı şablon kontrolü yapılması amacıyla 22 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 23:59’a kadar Bitirme Çalışması Komisyonunun e-posta adresine (ehmprojekomisyonu@yildiz.edu.tr) gönderiniz. Bitirme Çalışması Komisyonu raporunuza ilişkin şablon kontrolü yaparak varsa eksik ve hatalarınızı 24 Mayıs 2024 Cuma günü saat 23:59’a kadar size geri bildirimde bulunacaktır. Takım üyeleri ilgili düzeltmeleri yapmakla yükümlüdür.

Şablon kontrolünde size bildirilen hata ve/veya düzeltmeleri gidererek nihai raporunuzu PDF formatında 26 Mayıs 2024 Pazar günü saat 23:59’a kadar danışmanınıza, tüm jüri üyelerinize ve Bitirme Çalışması komisyonuna e-posta ile iletmeniz gerekmektedir. 

Bu aşamada danışmanınız, tüm jüri üyeleriniz ve Bitirme Çalışması Komisyonuna  26 Mayıs 2024 Pazar günü saat 23:59’a kadar gönderilecek dokümanlar aşağıda sıralanamıştır.

  1. Nihai final raporlarınız
  2. FR-1489-Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Tasarım Projesi ve Bitirme Çalışması Teslim Formu doldurulup mavi tükenmez kalem ile imzalanarak PDF formatında gönderilmelidir. Gerekli tüm formlar ve rapor şablonları https://ehm.yildiz.edu.tr/formlar-ve-belgeler adresinden erişilen Tasarım Projesi ve Bitirme Çalışması Formları sekmesi altında bulunmaktadır.
  3. TURNITIN platformundan alınan orijinallik raporu (bu konuyla ilgili aşağıda belirtilen önemli hususları dikkatle uygulayınız)

TURNITIN Kullanımı ile İlgili Önemli Hususlar:

  1. 2024 Bahar Dönemi Bitirme Çalışması dersinin raporlarını yüklemeniz ve orijinallik raporu üretmeniz amacıyla TURNITIN platformu (https://www.turnitin.com)  üzerinde bir sınıf tanımlanmış olup Sınıf Numarası: 43218229 ve Kayıt anahtarı: BAHAR2024BC şeklindedir. Final raporlarınızı bu sınıf altında bulunan FİNAL RAPORU ödevi kısmına yükleyerek orijinallik raporu elde etmeniz gerekmektedir.
  2. Her bir proje takımından sadece bir kişi yukarıda verilen numara ve anahtarı kullanarak bahsi geçen platforma kayıt olmalı, rapor taslaklarını yüklemeli ve orijinallik raporlarını ürettirmelidir. Ürettirilecek olan orijinallik raporları, yukarıda zikredilen diğer dokümanlarla birlikte, belirtilen tarihine kadar danışman, jüri üyeleri ve Bitirme Çalışması Komisyonuna iletmelidirler.
  3. Kabul edilebilecek toplam azami benzerlik oranı %30, tek bir kaynak ile benzerlik oranı azami %5 olarak belirlenmiştir. 
  4. İlgili platform üzerinden üretilecek olan orijinallik raporlarında benzerlik oranının yukarıda belirtilen üst sınır değerlerinden daha fazla olması durumunda raporunuzu güncelleyip özgün katkınızı arttırmak suretiyle benzerlik oranını düşürmeniz ve platforma aynı hesap üzerinden tekrar yükleyerek yeni bir orijinallik raporu üretmeniz gerekmektedir. 
  5. Aynı raporun birden fazla kişi tarafından yüklenmesi sistem tarafından %100 benzerlik oranı tespit edilmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle bir rapor yalnızca bir kişi tarafından yüklenmeli ve güncelleme yapıldıktan sonra tekrar yüklenecekse yine aynı kişi tarafından gerçekleştirilmelidir.
  6. Orijinallik raporu göndermek zorunludur, gönderilmemesi halinde raporlarınız değerlendirmeye alınmayacaktır.

Dosya İsimlendirmeleri ile ilgili ÖNEMLİ NOT:

Danışmanınız, jüri üyeleriniz ve Bitirme Çalışması Komisyonuna göndereceğiniz tüm belgelerin başlıklarını ve göndereceğiniz e-posta başlığınızı Konu ve Takım numaranıza göre isimlendirmenizi önemle rica ederiz. Ekte güncel konu ve takım numaralarını içeren liste bilgilerinize sunulmuştur. Bu listeyi ve aşağıdaki örnek başlıkları dikkate alarak başlıklarınızı  düzenlemeniz gerek danışman ve jüri üyelerinizin gerekse Bitirme Çalışması Komisyonun işlerini kolaylaştırmaktadır. Bu konuya azami özen göstermenizi rica ederiz

Belge Başlık Örnekleri: (Konu: 5, Takım: 4 için)

K5T4-Bitirme Çalışması Final Raporu.pdf

K5T4-Bitirme Çalışması Teslim Formu.pdf

K5T4-Bitirme Çalışması Final Raporu Orijinallik Belgesi.pdf

E-posta Başlık Örneği:

K5T4 Bitirme Çalışması Final Raporu 

Poster Sunumu ve Sözlü sunum programı ikinci bir duyuru ile duyurulacaktır.

Başarı ve esenlikler dileriz. 

EHM Bitirme Çalışması Komisyonu