Ana içeriğe atla

Tasarım Projesi ve Bitirme Çalışması Sunum Programı Hakkında

Sevgili Öğrenciler, 

 

2022 GÜZ Dönemi Tasarım Projesi ve Bitirme Çalışması Derslerinin Final sunumları 18.01.2023 Çarşamba günü saat 09:00 – 16:00 arasında gerçekleştirilecektir. Sunum planı ekte verilmiştir.   

 

    Her bir takım için 20 dakika sözlü sunum, 10 dakika soru-cevap ve değerlendirme süresi planlanmıştır. Sunumlarınızı hazırlarken bu süreleri dikkate alınız. 

    Sunumlar programda belirtilen saatte başlayacak olup herhangi bir aksama olmaması için başlama saatinden 15 dakika önce sunum yapılacak salonun önünde hazır bulununuz. 

    Sunum esnasında jüri üyelerinin incelemesi ve takip etmesi amacıyla sonuç raporunuzun her bir jüri üyesi için 1 adet çıktısını alarak kendilerine takdim ediniz. Çıktılar önlü-arkalı ve siyah beyaz alınabilir; renkli baskıya ve cilt yaptırılmasına gerek yoktur, baskı maliyetini asgari seviyede tutmanız tavsiye edilir.

 

Bu kısımdan sonrası sadece Bitirme Çalışması dersini alan öğrenciler için geçerlidir.

 

    Bitirme Çalışması dersini alan öğrenciler sözlü sunumlara ek olarak, çalışmalarını özetleyen bir POSTER hazırlayacaklardır. Hazırlanan posterler sözlü sunum esnasında sunum yapılacak sınıfta bankoya veya beyaz tahtaya tutturularak jüriye gösterilecektir. Ayrıca bir poster sunum etkinliği yapılmayacaktır.  

 

    Posterler için belirlenmiş herhangi bir şablon kısıtı yoktur. Ancak posterlerinizi hazırlanırken aşağıda verilen uyarıları dikkate alınız. Örnek bir poster ekte verilmiştir.  

 

 

    Poster A1 boyutlarında (yaklaşık 8 adet A4 boyutuna denk) olmalıdır ve düşey şekilde hazırlanmalıdır. 

    Posterin ilk kısmında YTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü ifadesi, çalışmanın başlığı, takım üyelerinin isimleri, danışman öğretim üyesinin ismi yer almalıdır. 

    Çalışmanın amacı, özeti ve yöntemi kısaca açıklanmalıdır. 

    Çalışmadaki donanımın blok diyagramı, devre şematiği verilmelidir. 

    Yazılımların algoritmalarının akış diyagramları posterde yer almalıdır. 

    Posterin son kısmında da sonuçlar bölümü olmalıdır. 

    Posterde mümkün olduğunca az yazı, çok sayıda şekil/diyagram yer almalıdır. 

    Poster, çalışmanın tümünü özetleyecek şekilde anlaşılır halde hazırlanmalıdır.

 

    Bitirme Çalışması dersini alan öğrencilerimiz, sunum esnasında jüri üyeleriniz tarafından size bildirilen öneri ve düzeltmeleri dikkate alarak raporunuzun son şeklini hazırlayınız. Raporunuzu kâğıdın tek yüzüne yazılı olacak şekilde 1 nüsha bastırınız ve karton kapak cilt yaptırınız. Kitapçığın iç kapağında bulunan imza sayfasında tüm jüri üyelerinizin isimleri yazılmalı ve imzaları eksiksiz olmalıdır. Ciltli rapor kitapçığınızı EHM Bölüm Sekreterliğine en geç 23 Ocak 2023 Pazartesi günü mesai bitimine kadar teslim ediniz. Raporunuzda düzeltme yaptıysanız raporun nihai hâlini ehmprojekomisyonu@yildiz.edu.tr e-posta adresine iletiniz.

 

Başarı ve esenlik dileklerimizle,

 

Bitirme Çalışması Komisyonu