Ana içeriğe atla

Yıldızlı Projeler Yarışması 2017

Bu sene Global IEEE içerisinde 2016 Darrel Chong Student Activity Award kapsamında 1 gümüş ve 1 bronz ödülün yanısıra  YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü Danışmanı ve YTÜ Rektör Yardımcısı Galip Cansever’in kazandığı IEEE Outstanding Branch Counselor and Branch Chapter Advisor Award  ve IEEE Day kapsamında kazanılan The Largest Gathering Award olmak üzere toplamda dört ödül birden kazanan YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü’nün  “Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla 9.sunu düzenlediği Yıldızlı Projeler Yarışması proje alımlarına 24 Ocak 2017 tarihinde başladı.

 

Türkiye’de Ar-Ge ve inovasyon kültürünün gelişmesi ve üniversite öğrencilerinin projelerinin hayata geçmesi konusunda onlara destek olmak amacıyla düzenenlenen yarışmada, geçtiğimiz 8 senede 126 farklı üniversiteden toplamda 1326 proje başvurusu alındı. Yıldızlı Projeler Yarışması, 2017 döneminde de pek çok yenilik ile kendi projesini hayata geçirmek isteyen girişimcilik ruhuna sahip üniversite öğrencilerini bekliyor.

 

Geçtiğimiz senelerde İstanbul Sanayi Odası, Makine Tanıtım Grubu, İstanbul Ticaret Odası, Elginkan Vakfı ve HAVELSAN’ın ana sponsorluklarında “Fikrini Geleceğe Taşı!” sloganıyla gerçekleştirilen Yıldızlı Projeler Yarışması, bu sene Yıldız Teknik Üniversitesi, YTÜ Teknopark A.Ş.  ve YTÜ Teknoloji  Transfer  Ofisi’nin destekleriyle gerçekleştirilmeye hazırlanıyor.

 

29 Mayıs 2016 tarihindeki finalde projelerin değerlendirmesini Sanayi ve Bilim Kurulu beraber yapacak. Üniversitelerin gözde akademisyenlerinden oluşan Bilim Kurulu ve başarılı sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu sayesinde üniversite-sanayi işbirliği somutluk kazanacak. Ayrıca Final Günü'nde melek yatırımcıların proje sahiplerini yakından takip edeceği bir ortam olacak.

 

Yıldızlı Projeler’de kategori sistemi ile projeler kendi alanlarındaki projelerle yarışacak ve her kategoride birden fazla proje destek bulabilecek. Bilişimden makinaya; enerjiden sağlığa; elektrikten kimyaya her alandan projeler alanlarında uzman isimler tarafından objektif bir şekilde değerlendirilecek; sektöre, insanlığa hizmet edecek olan en güzel projeler seçilerek hayat bulması için desteklenecek.

 

Ön değerlendirmeyi geçen finalist projeler 27-28 Mayıs tarihinde sunum teknikleri, arge, inovasyon ve girişimcilik konulu 2 günlük eğitim alacaklar. Yıldızlı Projeler Yarışması’nda finalist projeler ise YTÜ Teknopark bünyesinde yer alan Prototip Atölyesi ve Türkiye’nin en büyük Kuluçka Merkezindeki ofisleri kullanma hakkı elde edecekler. YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nin vereceği danışmanlık hizmeti sayesinde, projeler, KOSGEB, TÜBİTAK ve Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi gibi teşviklerden yararlanmak için rakiplerinin bir adım önüne geçecekler. Ayrıca seçilen 1 proje Silikon Vadisi’ne seyehat ve staj yapma hakkı kazanacak. Sürpriz ödüllerin de olacağı Yıldızlı Projeler Yarışması’nda her sene olduğu gibi bu sene de maddi destek verilecek. 1 yıllık OpenUpCall Sanal Ofis Plus paketi ve İngiltere Warwick Üniversitesi tarafından İnovasyon ve AR-GE eğitimi de verilecek ödüller arasında.

 

Yıldızlı Projeler Yarışması’na başvurmak için yapmanız gereken tek şey http://yildizliprojeler.elektrikport.com/basvuru adresindeki başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmak.

Yarışma ile ilgili daha detaylı bilgi için http://yildizliprojeler.elektrikport.com/  sitesini ziyaret edin.

 

Başvuru için son tarih 30 Nisan 2017.

UNUTMA ! Sen de kendini geleceğin başarılı girişimcileri arasında görmek istiyorsan bu yarışma tam sana göre.

Yıldızlı Projeler Yarışması ile ''Fikrini Geleceğe Taşı!''.

 

http://www.facebook.com/yildizliprojeleryarismasi

 

http://twitter.com/ytuieeeypy

 

http://www.instagram.com/yildizliprojeler